Jest zaskakującym ośrodkiem miejskim, które swoimi atrakcjami może oczarować każdego. Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wycieczki po obszarze Krosna? Jakimi skarbami zadziwia turystów jedno z najbardziej interesujących miast na terenie tak intrygującego regionu, jak Podkarpacie?
Choć dla wielu turystów Krosno to głównie wspaniały rynek a także pobliska huta szkła, w czasie wycieczki po tym ośrodku miejskim można zobaczyć o wiele więcej intrygujących zabytków.

Choć mało kto zdaje sobie z tego sprawę, w granicach Krosna można się zetknąć z bardzo interesującym zabytkiem drewnianego budownictwa. Jest nim drewniany kościół filialny pw. św. Wojciecha. Co warto wiedzieć na temat tego niezwykłego zabytku drewnianego budownictwa? Świątynia filialna pw.

św. Wojciecha w Krośnie to jeden z bardziej intrygujących zabytków, jakimi może się pochwalić Podkarpacie. Jest to bardzo ciekawy przykład drewnianej architektury, który pochodzi z XV wieku. Swą obecną formę świątynia ta zawdzięcza przebudowie z początków XX wieku.

Na wyróżnienie zasługuje sylwetka tej świątyni a także historyczny charakter, którym do naszych czasów zadziwia ten zabytek.

Kto w czasie wycieczki po terenie Krosna zajrzy do wnętrza tego obiektu, ten będzie mógł zobaczyć sporo interesujących zabytków sztuki sakralnej.

Obok dzieł sztuki utrzymanych w stylu barokowym można tu podziwiać kilka ocalałych dzieł sztuki z okresu średniowiecza.

Najważniejszym zabytkiem jest tutaj rzeźba z XV wieku, która przedstawia św.

Wojciecha. Uwagę turystów przyciąga tu również manierystyczna rzeźbaprzedstawiająca Matkę Bożą Niepokalanie Poczętą. Tak ciekawe skarby sprawiają, iż świątynia ta stała się ważnym punktem w programie niejednej wycieczki po Krośnie i jego okolicy. Warto pamiętać, iż na obszarze Krosna czeka na krajoznawców wiele zabytków, którym warto przyjrzeć się uważniej.

Kto znajdzie z wyprzedzeniem tanie noclegi na terenie Krosna, ten będzie mógł z uwagą poznawać najciekawsze atrakcje tego ośrodka turystycznego..
: Szkolenia pracowników definicja

Zobacz:
Podział majątku podczas rozwodu
Części samochodowe
Raporty z kasy fiskalne