Produkcja filmowa kojarzy nam siebie na ogół z planem filmowym, kamerami i konstrukcjami odzwierciedlającymi scenariuszową rzeczywistość. Od czasu do czasu w internecie pokazują się zdjęcia z realizacji scen w przestrzeni miejskiej, czy autobusów służących aktorom za garderoby. Jednak stworzenie filmu jest dużo bardziej złożonym biznesem. Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w kierunku jego kwestii technicznych. Bez specjalistycznego oprzyrządowania nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja filmu nieraz wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu działań na wysokości. Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy. Ekwipunkiem, który ułatwia tego kategorii prace są podnośniki koszowe. Te maszyny znacząco ułatwiają pracę specjalistów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego dawniej montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również zrealizować wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko ryzykowne sceny w których aktor przebywa na dużej wysokości, są również wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Niejednokrotnie okazuje się, że za pomocą specjalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak za pomocą podnośników koszowych.

W ostatnim okresie kręcąc jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń.

Polegało to na ulokowaniu silnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..
Autor: Wysoki podnośnik we Wrocławiu – Skymat

<< Poprzedni
Następny >>