Współcześnie żyjący Polacy mają możliwość zwiedzić praktycznie każdy zakątek świata, a co najistotniejsze, nie dotyczy tojedynie majętnych mieszkańców. Od kiedy tanie linie lotnicze pojawiły się u nas, możemy za bezcen podróżować na terenie Europy a nawet dalej. Oczywiście, żeby znaleźć najlepsze promocje trzeba wiedzieć jak szukać, oraz decydować się na wycieczkę w odpowiednim terminie. W rozróżnieniu od kraju, który chcemy odwiedzić, inny miesiąc będzie najatrakcyjniejszy w kwestii pogody. Lecz wówczas, ceny za nocleg lub samolot będą znacznie wyższe, gdyż najwięcej turystów wówczas nadciąga.Idealnym przykładem będzie Izrael – w trakcie naszej wiosny temperatura tam jest idealna, bez deszczu i męczących upałów. Jeżeli jednak pragniesz tam pojechać za przysłowiowy grosz, najtańsze loty znajdziesz jesienią.

Co prawda podziwianie Ziemi Świętej może być zakłócane przez deszcz, ale mimo to temperatura jest znacznie wyższa niż w Polsce.

Również Barcelona, jedno z najchętniej wizytowanych miast przez Polaków, może być tania.

Lotniczy bilet w gorącym sezonie wakacyjnym kosztuje nawet 1000 złotych w obie strony. Kwota ta jednak drastycznie spada w okresie jesiennym, kiedy to możemy się tam wybrać już za 100 złotych. A Barcelona ma delikatniejszy klimat, nawet w listopadzie zobaczymy tam dużo słońca. Dodatkowo bez skwaru zwiedzanie będzie przyjemniejsze.

Także osoby pragnące polecieć do USA muszą wziąć pod uwagę sezon.

Do Los Angeles, kultowego miasta, najlepiej wybrać się w lutym, kiedy to transfer bezpośredni z Berlina kosztuje mniej, niż transfer do Nowego Jorku w czerwcu lub we wrześniu. Wiele osób z Polski, które chcą zobaczyć Kalifornię chętnie rezerwują ten czas, bowiem jest to okres spokojniejszy, z niewielką ilością turystów. Jeśli turystyka to dla ciebie znacznie więcej, niż leżenie na plaży, latanie poza szczytowym sezonem musi cię zainteresować. Bowiem znane miejsca, jak Izrael czy Barcelona, najchętniej odwiedzane są w miesiącach gorących, co znacznie zawyża cenę lotów. Dlatego warto zobaczyć te miejsca w chłodniejszych okresach, kiedy to na spokojnie wszystko zobaczymy..
Odwiedź ten link do strony internetowej: funny birthday wishes