Renoma piłki nożnej na całym globie jest ogromna, a łączy się to z magią, jaką trudno przedstawić i ciężko również wskazać kiedy ona się rozpoczęła. Powszechność piłki nożnej to z pewnością efekt wielu lat rozkwitu tego sportu na całym świecie, dzięki czemu dziś jesteśmy w miejscu, gdzie mało który kibic tego sportu wyobraża sobie życie bez rywalizacji pomiędzy poszczególnymi zespołami, a też kibicami niemniej jednak przede wszystkim w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Powszechność sportu na całym globie w co niektórych sytuacjach również idzie w drugim kierunku, bowiem w wielu przypadkach są przykłady wandalizmu na stadionach oraz różnego typu zachowań nie respektowania zasady fair play co niestety ukazuje ten sport w krzywym zwierciadle. Niemniej jednak istota piłki nożnej i magia tego sportu najporządniej jest dostrzegana w czasie turniejów Mistrzostw Świata, kiedy kibice z całego globu spotykają się w jednym miejscu i wówczas nie ma podziału na przyjaźniejszych czy również gorszych, a każdy kibic ma prawo sobie podać rękę, i to oczywiście w tym sporcie jest najważniejsze.

www
Piłka nożna wytwarza gwiazdy tej dziedziny, które rozpoznawane są na całym globie i z którymi większość kibiców chce się identyfikować.

Są to zawodnicy, jacy stają się ikonami tej dyscypliny sportu, dzięki czemu widowiska z ich udziałem są jeszcze ciekawsze oraz lepsze niż w przypadku meczu gdzie nie ma jakichkolwiek gwiazd.

Gwiazdy piłki nożnej u dużej grupy osób budzą różne emocje, jedni ich ubóstwiają a inni wprost nienawidzą co oraz tak nie zmienia faktu, że figury te są symbolami tego sportu oraz trudno wyobrazić sobie dyscyplinę tą bez ich obecności na boisku..