Nadwaga i otyłość to schorzenia, jakie dotykają coraz pokaźniejszą ilość populacji i to nie tylko w Stanach Zjednoczonych, jednakowoż również w Polsce i innych krajach cywilizowanych. Nadrzędnym powodem tych dwóch schorzeń są zaburzenia bilansu energetycznego. W jaki sposób donoszą zawodowcy jemy coraz to więcej niezdrowych zakąsek, tłustych potraw i węglowodanów, jakie na krótki czas zaspokajają uczucie głodu dostarczając do organizmu ludzkiego bomby pustych kalorii. Przyczyn nadwagi jest ogrom, skutkiem tego każdy kto się z nią zmaga powinien je zapoznać. W ten sposób wolno łatwo dowiedzieć się gdzie tak w rzeczywistości tkwi nadrzędna przyczyna problemu. Od tego również należy zacząć walkę z nim. Okazuje się, że nie wykazujemy wystarczającej aktywności fizycznej. Powodem tego są coraz to bardziej zaawansowane udogodnienia, które powodują, że większość spraw jesteśmy w stanie załatwić bez wychodzenia z domu.

Oprócz tego społeczeństwo z roku na rok jest znacznie bardziej wykształcone. Zajmujemy wysokie stanowiska, wykonujemy pracę biurową, co również nie przekłada się na żaden wydatek energetyczny dla organizmu. Jemy nadmiernie w wielu przypadkach, zanadto rzadko czy też nieregularnie.

Prawidłowy, dzienny plan żywieniowy ma obowiązek zawierać w sobie pięć niewielkich, zbilansowanych posiłków zażywanych o regularnych porach dnia. Ponadto analitycy, którzy odpowiedzialni są za prowadzenie licznych badań cywilnych zauważają, że z roku na rok chętniej sięgamy po wysokokaloryczny alkohol, jaki w szeregu przypadków staje się dla nas wyjątkowym sposobem na zabicie wolnego czasu i rozluźnienie po stresującym dniu pracy..
Dalszy ciąg na : skuteczne tabletki odchudzające

<< Poprzedni
Następny >>