Poprzednio przedstawialiśmy różnorodne szczegóły jakie odnoszą się do wyboru odpowiedniego projektu domu, chociaż żeby mieć w czymś wybierać, z początku trzeba pójść do jakiegoś biura architektonicznego. Dobrze zatem, aby nie było to pierwsze lepsze, albo dowolne znalezione w internecie. Oto kilka rad, jakie warto rozważyć podczas wybierania biura architektonicznego lub architekta. Szukając odpowiedniej firmy czy osoby, najpierw dobrze jest poczytać strony internetowe wspomnianych specjalistów. Samo to jest w stanie nam wiele powiedzieć.

Jednakże wyjątkowym źródłem informacji są w końcu fora internetowe, na jakich można się dowiedzieć czy referencje umieszczane na stronie zgodne są z rzeczywistością.

Ludzie, którzy już korzystali  z oferty określonego biura mogą powiedzieć, jak przebiegała współpraca, czy pojawiły się nadprogramowe koszty i jaki ostatecznie był efekt zastosowania projektu. Biuro, które jawi się nam jako najbardziej interesujące, dobrze jest wcześniej odwiedzić. Mamy możliwość wówczas zapytać o rzut oka do pozostałych realizacji firmy. To wrażenie z wizyty też może sporo nam uświadomić o tym, czego powinniśmy oczekiwać po danym biurze. Przede wszystkim nie opłaca się kierować się przy wybieraniu biura ulotką reklamową, albo suchą notką na stronie. To nie ukaże nam, czy wizja projektanta zgodzi się z naszą, oraz jakie jest jego doświadczenie. W reklamach i w internecie każdy przedstawia się w jak najlepszym świetle, a prawda ukazuje się dopiero w trakcie osobistego spotkania. Najgorzej, kiedy już po zakończeniu współpracy,  jesteśmy niezadowoleni z efektów. Stad też aby unikać tego typu wydarzeń, decyzję o wyborze należy podjąć nie spiesząc się, kierując się spokojną kalkulacją zamiast emocjami, wywołanymi choćby wizją atrakcyjnych projektów w siedzibie danego projektanta.

Nie polecamy też kierować się stereotypowymi poglądami, czasem dzieje się tak, że mniej kompleksowo obsłuży nas wielkie i znane biuro, niż projektant – freelancer, jaki stosunkowo niedługo funkcjonuje na rynku..
Zobacz:
Otyłość w dzisiejszych czasach
Kilka słów o graffiti
Suplementy na mięśnie - z jakich powodów są aż tak wielce popularne w ostatnim czasie
Sława piłki nożnej i koszykarzy
Co rozpatrzeć przed kupnem mieszkania?