Graffiti jest nierozdzielnym elementem współczesnych ośrodków miejskich.

Różnorakie obrazki malowanemarkerem dokumentnie zapisały się w miejski plener.

Sztuka wielkomiejskaposiada oddzielnych wiernych fanów choć stanowczo większa ilość osób biadoli z powodu zniszczenia przestrzeni publicznej. Przy tym fatalnymsytuacją dla pokrzywodzonych okazują się być przejawy wandalizmu na prywatnych posesjach a także blokach.

Niestety, większość z nas ma na co dzień łączność tylko ze oszpecającymi podpisami lub rysunkami, wykonanymi przez łobuziaków chcących zaznaczyć swą bytność w danym obszarze.

Wiele z nas głowi się jak wyeliminować graffiti z szyb w mieście? Jednak niewiele osób ma rozeznanie z tego, że graffiti tak w rzeczywistości obszerny termin ogarniający różne rodzaje wyrażenia artystycznego. Mogą to być swoiste autografy wobec tego tak nazywane tagi, malowane obrazy lub inne formy wizualne, które są zazwyczaj spójne tematycznie. Aktualnie coraz bardziej popularną formą graficiarską są murale robione na zlecenie lub powstałe w rezultacie zaplanowanych akcji społecznych. Są również rozmaicte formy kreowania graffiti, które można tworzyć odręcznie lub za asystą farb lub sprejów, a takoż twrzyć za asystą gotowych szablonów. ten wariant sztuki wielokrotnie odnosi się do popkultury, wydarzeń archiwalnych lub komentuje obecne zdarzenia. Co tymczasem możemy zdziałać w sytuacji, w której mamy do czynieniaz bezsensownymi bohomazami stworzonymi na wystawach sklepowych wiatach a także przystankach? Eliminacja graffiti nie należy do prostych czynności, jednak jest parę wariantów na to, żeby się go wyzbyć. Początkowo trzeba zdać sobie sprawę z tego, że napisy wykonane markerem czy sprejem sprawiają stały ubytek w szkle, nie są więc jedynie zaniezyszczeniem, którą jest się w stanie zmyć lub zdrapać. Istnieją specjalne farby oraz rozpuszczalniki, które zwykle nie przynoszą rezultatów. Żeby nie zniszczyć powierzchni szyby trzeba ją celnie przygotować a także użyć wysokiej klasie pasty polerskiej. Z tego powodu najlepiej nie podejmować się uwuania graffiti na swoją rękę. Fachowcy z reguły dokonują tego procesu w trzech fragmentachodcinkach. Na rozpoczęcie szło zostaje poddane szlifowaniu ze wsparciem profesjonalnego ekwipunku – w ten sposób usuwane jest uszkodzenie wywołane przez marker.

Kolejnym etapem będzie wygładzanie powierzchni , a końcowym jej odpowiednia konserwacja.

Likwidacja skutków wandalizmu to wyzwanie, a szpetne napisy wyrastają jak grzyby po deszczu.

Dlatego ciągle opracowuje siebie świeże techniki czyszczenia szklanych powierzchni..
Odnośnik do strony: http://cleanglass.pl/usuwanie-graffiti-z-szyb/ oczyścimy Twoje szyby